SEO araçları, web sitenizin arama motorlarında daha üst sıralarda kalmasına ve daha fazla ziyaret edilmesine yardımcı olan araçlardır. İnternet sitenizi arama motoru optimizasyonu yaparak oluşturmanız sitenizin sürekli olarak ziyaret edilmesine ve kullanılmasına olanak sağlayacaktır.
İhtiyaç ve taleplerin sürekli değişmesi doğrultusunda internet sitenizdeki içeriklerin bu doğrultuda güncellenmesi gerekmektedir. SEO araçları sayesinde siteniz hakkında yapacağınız hamleler ve stratejiler konusunda çalışmalar yapabilir, yapılması gereken güncellemeler konusunda raporlar oluşturabilirsiniz. SEO araçları sayesinde sitenizin verimliliğini ölçebilir, gelişim ve değişim konusunda kriterleri ortaya çıkarabilirsiniz.
Profesyonel SEO Araçları Hangileri?

İnternet sitenizin verimliliğini ölçmek ve değişen ihtiyaçlar doğrultusunda sitenizin güncel kalmasını sağlamak için profesyonel SEO araçlarını kullanabilirsiniz.
• Google tarafından ücretsiz bir şekilde Türkçe olarak hizmet veren Search Console ile sitenizin verimliliğini değerlendirebilir, var olan sorunları tespit ederek sitenizin güncel ve tercih edilebilirliğini yönetebilirsiniz.
• Sitenizi optimize etmek ve performansınızı değerlendirebilmek adına ücretli olan, barındırdığı bazı araçların ise ücretsiz olarak kullanılmasına izin veren AHREFS SEO aracını tercih edebilirsiniz.
• Sitenizin anahtar sözcüğünün tıklanma performansınızın analizini yapmak istiyorsanız ücretli ve ücretsiz olarak SPYFU’yu kullanabilirsiniz.
• Sitenizin içerik ve SEO konusunda detaylı analizini yapmak ve sitenizdeki en ufak hataların dahi farkında varmak istiyorsanız Deepcrawl’ı kullanabilirsiniz.
• Sitenizin mobil uygulama ve masa üstü versiyonlarındaki performansını ölçmek için tamamen Türkçe olan Google pagespeed aracını kullanabilirsiniz.