SEO Nedir?
SEO nedir sorusu, günümüz teknoloji çağında internet üzerinde aranılan ve merak edilen soruların başında gelmektedir. Arama motoru optimizasyonu (search engine optimization) olarak adlandırılan SEO, arama motorları indexlerinde bir internet sitesinin üst sıralara çıkması ve daha çok tıklanması için yapılan çalışmalara verilen genel isimdir.

İnternette, sayısını tahmin edemediğimiz kadar web sitesi bulunmaktadır. Bu internet siteleri, her gün ilgi duyduğu konu hakkında arama yapan yüz milyonlarca kullanıcıya hizmet vermektedir. İnternette araştırma yapan kişiler, arama motorlarından yardım almaktadır.

İşte tam da bu noktada arama motorlarında üst sıralarda olmanın ve daha sık ziyaret edilmenin yolu SEO çalışmalarından geçmektedir. SEO, web sitenizin arama motorlarına uyumlu hale gelmesine ve arama sonuçları sayfasında üst sıralara çıkarak daha fazla ziyaretçiye ulaşmasına imkan veren bir uygulamadır.

SEO Nasıl Yapılır?
Bir web siteniz var ise web sitenizin arama motorlarında üst sıralarda olması ve ziyaretçi sayınızın fazla olması için SEO nedir ve SEO nasıl yapılır sorusu üzerinde düşünmeniz gerekmektedir. Bu nedenle ulaşmayı istediğiniz hedef kitle, web sitenizin içeriği, dönüşüm ve gelişim konularına özen göstermeniz gerekmektedir.
Hedef kitle analizi yaparken çalıştığınız sektöre uygun, hedef kitlenizin sık sık kullandığı anahtar sözcükleri tespit etmeniz gerekir. Sitenizde bu sözcüklere yer vererek ve sektörde bulunan rakiplerinizin web sitesi ve ziyaretçi sayılarını da analiz ederek internet sitenizi yaratmalısınız.